Marketing software house

Zbuduj i utrzymaj wyróżniającą się pozycję na rynku IT

  • Zwiększ przychody i sprzedaż w twoim software house
  • Zbuduj zespół, który wzmocni twoją pozycję na rynku
  • Skutecznie zidentyfikuj i komunikuj twoje wyróżniki
Marketing software house

Dlaczego software house potrzebują marketingu?

Czy klienci rozumieją, czym twój software house wyróżnia się na tle konkurencji? Czy potrafisz zmierzyć i w oparciu o dane ocenić skuteczność działań marketingu i sprzedaży i kondycję firmy? Czy wiesz, jak powiązać działania marketingowo-sprzedażowe z celami biznesowymi firmy?  

Polscy developerzy i software house posiadają know-how i kompetencje techniczne, dzięki którym mają potencjał do bycia partnerem technologicznym i biznesowym dla przedsiębiorstw z całego świata. Zbyt wiele Dev Shop’ów wiąże swoją strategię wzrostu i sprzedaży z konkurowaniem niską ceną usług. 

Nasza firma specjalizuje się w marketingu dla branży IT, w szczególności wsparciu strategicznym i marketingu operacyjnym dla software house. Pomagamy firmom technologicznym w pełni potencjał wykorzystać potencjał, którym już dysponują i rozwijać nowe kompetencje niezbędne do budowania przewagi na rynku. 

Silna marka

Silna marka firmy i pracodawcy

Wzrost sprzedaży

Wyższa sprzedaż i wzrost przychodów

Dane biznesowe

Mierzalność działań i kosztów

Generowanie leadów

Generowanie jakościowych leadów B2B

Integracja marketingu i sprzedaży

Integracja marketingu i sprzedaży

Skalowalne procesy

Skalowane i powtarzalne procesy

EB i rekrutacja

Employer branding i rekrutacja

Komunikacja

Wzrost satysfakcji i retencja klientów

Krótszy czas

Skrócenie procesu decyzyjnego i zakupowego 

Optymalizacja konwersji

Optymalizacja konwersji

Ekspansja międzynarodowa

Ekspansja międzynarodowa

Automatyzacja

Automatyzacja działań i personalizacja

Skontaktuj się

Budowa zespołu marketingu i rozwój

Odpowiedni zespół to fundament sukcesu każdej firmy. Rekrutacja specjalistów ds. marketingu czy CMO i rozwój kompetencji potrzebnych w twoim software house są bardzo trudnym zadaniem. Szczególnie jeśli sam nie jesteś ekspertem w tym obszarze. 

Pomagamy budować efektywne zespoły marketingu, wspierwamy ich rozwój. Nie tylko weryfikujemy kompetencje kandydatów, ale pomagamy w zdefiniowaniu ról i umiejętności w oparciu o cele biznesowe twojej firmy. 

Analizy efektywności

Twój marketing nie przynosi zakładanych rezultatów? Chcesz lepiej wykorzystywać szanse? Prowadzimy kompleksowe analizy stanu obecnego lub weryfikacje w wybranych obszarach marketingu software house. Przedstawiamy rekomendacje usprawnień i pomagamy w ich wdrożeniu. 

Skontaktuj się

Konsulting

Prowadzenie i rozwój software house to szereg wyzwań. Jak znaleźć wyróżniki na przesyconym rynku? W jaki sposób pozyskiwać klientów i zwiększać sprzedaż? Jak budować silną markę, które nie tylko przetrwa kryzys, ale odniesie sukces na różnych rynkach. To kluczowe pytania nie tylko jeśli dopiero zaczynasz prowadzić działania marketingowe. Doświadczeni menedżerowie i właściciele firm bardzo często korzystają z konsultacji, aby skonfrontować pomysły z zewnętrznym ekspertem. Pomagamy Zarządom firm technologicznych, CMO w podejmowaniu lepszych decyzji strategicznych. Skutecznie. 

Strategia marketingowa

Czy firmy technologiczne potrzebują strategii marketingowej? I po co właściwie? 

Rynek IT się zmienia i nie jest tym samym co 10 lat temu. Globalne ambicje i globalna konkurencja z tańszych rynków. Software house, które wcześniej zainwestowały w budowę procesów marketingowych i strategicznie podeszły do rozwoju zostawiły konkurencję daleko w tyle. Coraz więcej firm rozpoczyna działania marketingowe. Bez odpowiedniej strategii i jej wdrożenia kończą nie przynoszą one jednak oczekiwanych rezultatów.

Pomagamy w opracowaniu strategii marketingowych i ich wdrożeniu, z myślą o długoterminowej perspektywie.

biznes, który odniesie sukces na globalnym rynku i przetrwa na rynku w czasach kryzysu. Opracowanie i wdrożenie strategii marketingowej w firmach technologicznych, software house. 

Skontaktuj się

Full stack marketing

Jeśli dopiero zaczynasz działania marketingowe potrzebujesz zupełnie innego podejścia i kompetencji niż software house-y, które posiadają doświadczony zespół, strategię i sprawne procesy marketingowe.

Dzięki modelowi w którym działamy zapewniamy kompleksowe wsparcie dopasowane do potrzeb firm IT na różnych etapach. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalnych marketerów w wybranych obszarach lub oddeleguj całość działań marketingowych firmy. Dedykowany zespół z kompetencjami full-stack marketing. 

Szukasz partnera z doświadczeniem w marketingu software house?

Wypełnij formularz i opisz swoje cele

25 maja 2018r. w UE weszło w życie nowe Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i musimy dostosować się do niego, bo takie jest prawo. Zaznacz checkboxy, żebyśmy mogli zacząć działać.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez DIGITALKOD CONSULTING. Mam świadomość, że bez mojej wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182) oraz że przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawiania. Zgody udzielam dobrowolnie.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez DIGITALKOD CONSULTING informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

(*) niewyrażenie zgody uniemożliwia rejestrację w bazie
(**) brak zgody uniemożliwi subskrypcję

Interesują Cię inne usługi dla firm B2B?

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w rozwoju –  marketingu i sprzedaży – dla firm IT. Rekomendujemy model współpracy mając na uwadze cele i zasoby twojego zespołu. Sprawdź pozostałe usługi, które mogą Cię zainteresować.