Marketing B2B

Zrealizuj cele biznesowe i strategiczne dzięki skutecznym działaniom marketingowym

  • Zbuduj silną pozycję na rynku i na tle konkurencji
  • Zwiększ liczbę i jakość leadów sprzedażowych
  • Zadbaj o lojalność aktualnych klientów i pozyskuj nowych z rekomendacji
  • Usprawniaj procesy marketingowo-sprzedażowe i zwiększaj efektywność działań
Marketing B2B

Marketing B2B, który wspiera rozwój biznesu

Efektywny marketing przekłada się na rezultaty biznesowe i pomaga: zwiększać przychody oraz sprzedaż, budować silną pozycję firmy na rynku i zaangażowanie klientów. Działania na rynku B2B – zarządzanie marketingiem, pozyskanie czy utrzymanie klientów biznesowych to proces i wyzwanie, nawet dla profesjonalistów. 

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie dzięki czemu zwiększasz sprzedaż i wartość marki, lepiej rozumiesz i odpowiadasz na oczekiwania klientów, realizujesz działania powiązane z założeniami planów biznesowych. W oparciu o analizę danych, tworzymy plany marketingowe i cyfrowe strategie.  Doradzamy działania i narzędzia zorientowane na efekty i poprawę rezultatów twojego marketingu i firmy B2B. Szkolimy i wspieramy twój zespół, aby budować kompetencje cyfrowe wewnątrz organizacji. 

Skontaktuj się
B2B lead generation

Zbuduj silną markę i przewagę na rynku

Dobra marka to podstawa pod trwały biznes. Pomaga obniżyć koszty pozyskiwania nowych klientów B2B i ułatwia rekrutację najlepszych pracowników. Firmy z silną pozycją na rynku nie muszą konkurować ceną, mogą sprzedawać produkty i usługi z wyższą marżą a tym samym zwiększać zyski.  

Doradzamy, jak stworzyć silną markę, na dłużej. Pomagamy zbudować spójną komunikację we wszystkich kanałach marketingowych oraz punktach styku z firmą. Wzmacniamy widoczność oraz pozycję twojej firmy na tle konkurencji.

Przewaga na rynku
Skontaktuj się

Pozyskuj nowych klientów B2B

Doskonały produkt lub usługa nie wystarczą do pozyskania klientów  biznesowych. Integracja marketingu i sprzedaży B2B oraz ustrukturyzowane procesy pomagają w dotarciu do twoich klientów B2B, konwersji i utrzymaniu klientów. 

Proces pozyskiwania nowych klientów zaczynamy od analizy. Pomagamy zidentyfikować grupy docelowych klientów najbardziej perspektywiczne dla twojej firmy. Analizujemy ich potrzeby i oczekiwania, żeby móc lepiej na nie odpowiadać na każdym etapie cyklu zakupowego. Na kolejnym etapie pomagamy w dotarciu do komitetu zakupowego. Dostarczasz wartość a jednocześnie komunikujesz przewagi, które odróżniają firmę od konkurencji. Budujesz zaangażowanie, niezależnie od kanału komunikacji czy urządzania i stopniowo doprowadzasz do sprzedaży. Jesteśmy twoim partnerem w pozyskiwaniu wartościowych leadów B2B i klientów biznesowych.

Pozyskiwanie klientów B2B
Skontaktuj się

Popraw zaangażowanie i lojalność aktualnych klientów

Pozyskanie nowego klienta B2B jest niemal trzykrotnie droższe i bardziej czasochłonne niż utrzymanie aktualnego. Co więcej, zadowoleni klienci rekomendują Cię kolejnym osobom i firmom. Są oni w stanie również zapłacić wyższą cenę za produkty i usługi, które odpowiadają na ich potrzeby.

Współcześni klienci mają jednak wysokie wymagania i nie są lojalni wobec marek, które nie odpowiadają na ich potrzeby. Szukają wówczas alternatyw u konkurencji. 

Wspieramy Cię w realizacji działań zorientowanych na zwiększenie lojalności i poprawę satysfakcji aktualnych kontrahentów. Wraz z twoim zespołem projektujemy pozytywny Customer Experience (CX). Zamieniaj aktualnych klientów w adwokatów marki i obniżaj koszty pozyskiwania nowych partnerów dzięki rekomendacjom. 

Generowanie leadów B2B
Skontaktuj się

Zintegruj działania marketingu i sprzedaży B2B

Efektywna współpraca marketingu i sprzedaży B2B przekłada się na większą satysfakcję klientów oraz wyższe przychody dla firm. Nieodpowiednia komunikacja, brak procesów i spójnych danych to wciąż problem wielu firm B2B.

Konsultanci DIGITALKOD pomagają w integracji obu zespołów – wypracowaniu metod i procesów, które wspierają nie tylko proces pozyskiwania klientów biznesowych, ale faktycznie przekładają się na wzrost biznesu i rezultaty marketingu i sprzedaży. 

Integracja marketingu i sprzedaży B2B
Skontaktuj się

Buduj trwałe relacje biznesowe

Klienci biznesowi oczekują spersonalizowanych i dopasowanych do ich potrzeb działań, w każdym punkcie styku z marką.  Z drugiej strony, choć marketing B2B to projekty w segmencie biznesowym, po drugiej stronie zawsze stoi człowiek i relacje mają duże znaczenie. 

Pomagamy wykorzystywać nowe technologie do lepszego diagnozowania potrzeb klientów i odpowiadania na nie.  Dzięki temu automatyzujesz manualne działania i dostarczasz bardziej spersonalizowane doświadczenia. Wspieramy w budowie trwałych relacji biznesowych, z uwzględnieniem działań Human to Human (H2H).

CX relacje z klientami
Skontaktuj się

Usługi marketingowe dla B2B

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w marketingu i sprzedaży B2B. Jeśli nie wiesz, jakie działania w najlepszym stopniu pasują do twojej firmy, celów i zasobów, skontaktuj się z nami. Doradzimy optymalny model współpracy i rozwiązania dopasowane do potrzeb twojej firmy.

Zwiększ skuteczność marketingu i sprzedaży B2B

Opisz swoje wyzwania lub cele

25 maja 2018r. w UE weszło w życie nowe Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i musimy dostosować się do niego, bo takie jest prawo. Zaznacz checkboxy, żebyśmy mogli zacząć działać.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez DIGITALKOD CONSULTING. Mam świadomość, że bez mojej wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182) oraz że przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawiania. Zgody udzielam dobrowolnie.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez DIGITALKOD CONSULTING informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

(*) niewyrażenie zgody uniemożliwia rejestrację w bazie
(**) brak zgody uniemożliwi subskrypcję