Marketing B2B

Buduj przewagę konkurencyjną oraz wspieraj rozwój firmy dzięki skutecznym działaniom marketingowym

Wyceń projekt
Marketing B2B
  • Zwiększaj sprzedaż i przyciągaj najlepszych pracowników dzięki silnej i wyróżniającej się marce
  • Generuj wartościowe leady sprzedażowe i pozyskuj nowych klientów B2B w krótszym czasie
  • Popraw zaangażowanie i retencję aktualnych klientów, zdobądź nowych z rekomendacji
  • Zwiększ skuteczność działań oraz integrację procesów marketingowo-sprzedażowych w firmie

Profesjonalni marketerzy B2B jako wsparcie twojego zespołu

Marketing B2B jest specyficzny i różny od działań na rynku konsumenckim. To długi cykl zakupowy i proces decyzyjny, w który zaangażowanych jest wielu decydentów. Pozyskanie i utrzymanie klientów biznesowych to proces i wyzwanie, nawet dla profesjonalistów. 

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie dzięki czemu zwiększasz sprzedaż i wartość marki, lepiej rozumiesz i odpowiadasz na oczekiwania klientów, realizujesz działania powiązane z założeniami planów biznesowych. 

W oparciu o analizę danych, tworzymy plany marketingowe i cyfrowe strategie.  Doradzamy działania i narzędzia zorientowane na efekty i poprawę rezultatów twojego marketingu i firmy. Szkolimy i wspieramy twój zespół, aby budować kompetencje cyfrowe wewnątrz organizacji. 

Marketing firm IT

Zbuduj silną markę i przewagę na rynku

Dobra marka pomaga obniżyć koszty pozyskiwania nowych klientów B2B i ułatwia rekrutację najlepszych pracowników. Firmy z silną pozycją na rynku nie muszą konkurować ceną, mogą sprzedawać produkty i usługi z wyższą marżą a tym samym zwiększać zyski.  

Doradzamy, jak stworzyć spójną komunikację we wszystkich kanałach marketingowych oraz punktach styku z firmą. Pomagamy wzmocnić widoczność oraz pozycję twojej firmy na tle konkurencji.

Marketing firm IT

Pozyskuj nowych klientów B2B

Doskonały produkt lub usługa nie wystarczą do pozyskania klientów  biznesowych. Jedną z ról marketingu jest wsparcie sprzedaży.

Proces pozyskiwania nowych klientów zaczynamy od analizy. Pomagamy zidentyfikować grupy docelowych klientów najbardziej perspektywiczne dla twojej firmy. Analizujemy ich potrzeby i oczekiwania, żeby móc lepiej na nie odpowiadać na każdym etapie cyklu zakupowego. Na kolejnym etapie pomagamy w dotarciu do komitetu zakupowego. Dostarczasz wartość a jednocześnie komunikujesz przewagi, które odróżniają firmę od konkurencji. Budujesz zaangażowanie, niezależnie od kanału komunikacji czy urządzania i stopniowo doprowadzasz do sprzedaży. Jesteśmy twoim partnerem w pozyskiwaniu wartościowych leadów B2B i klientów biznesowych.

Popraw zaangażowanie i lojalność aktualnych klientów

Pozyskanie nowego klienta B2B jest niemal trzykrotnie droższe i bardziej czasochłonne niż utrzymanie aktualnego. Co więcej, zadowoleni klienci rekomendują Cię kolejnym osobom i firmom. Są oni w stanie również zapłacić wyższą cenę za produkty i usługi, które odpowiadają na ich potrzeby.

Współcześni klienci mają jednak wysokie wymagania i nie są lojalni wobec marek, które nie odpowiadają na ich potrzeby. Szukają wówczas alternatyw u konkurencji. 

Wspieramy Cię w realizacji działań zorientowanych na zwiększenie lojalności i poprawę satysfakcji aktualnych kontrahentów. Wraz z twoim zespołem projektujemy pozytywny Customer Experience (CX). Zamieniaj aktualnych klientów w adwokatów marki i obniżaj koszty pozyskiwania nowych partnerów dzięki rekomendacjom. 

B2B marketing

Buduj trwałe relacje biznesowe

Twoi klienci oczekują spersonalizowanych i dopasowanych do ich potrzeb działań, w każdym punkcie styku z marką co wymaga wykorzystania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Z drugiej strony, choć marketing B2B to projekty w segmencie biznesowym, po drugiej stronie zawsze stoi człowiek i relacje mają duże znaczenie.

Pomagamy wykorzystywać nowe technologie do lepszego diagnozowania potrzeb klientów i odpowiadania na nie.  Dzięki temu automatyzujesz manualne działania i dostarczasz bardziej spersonalizowane doświadczenia. Wspieramy w budowie trwałych relacji biznesowych, z uwzględnieniem działań Human to Human (H2H).

Wybrane obszary wsparcia dla klientów B2B

audyt działań

Audyt działań i procesów

Planowanie strategiczne

Planowanie strategiczne

strategia marketingowa

Strategia digital marketingowa

budowa przewagi konkurencyjnej

Budowa marki

SEO i optymalizacja

Audyty SEO i optymalizacja stron interentowych

Analityka

Audyty analityczne

Content marketing

Strategie content marketingowe

PPC i promocja płatna

Performance marketing i promocja płatna

Automatyzacja marketingu

Automatyzacja marketingu

Generowanie leadów B2B

Generowanie leadów B2B

Optymalizacja konwersji

Optymalizacja konwersji

Ekspansja zagraniczna

Ekspansja zagraniczna i marketing międzynarodowy

Typy usług B2B

W oparciu o twoje cele i wyzwania proponujemy optymalny model współpracy i zakres wsparcia.

konsulting digital

Konsulting

Opisz twoje wyzwania w obszarze marketingu B2B 

25 maja 2018r. w UE weszło w życie nowe Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i musimy dostosować się do niego, bo takie jest prawo. Zaznacz checkboxy, żebyśmy mogli zacząć działać.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez DIGITALKOD CONSULTING. Mam świadomość, że bez mojej wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182) oraz że przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawiania. Zgody udzielam dobrowolnie.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez DIGITALKOD CONSULTING informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

(*) niewyrażenie zgody uniemożliwia rejestrację w bazie
(**) brak zgody uniemożliwi subskrypcję