Marketing B2B

Pozyskaj nowych klientów biznesowych i utrzymaj aktualnych

Wyceń projekt
Marketing B2B
  • Zbuduj silną markę i wyróżnij się na rynku oraz na tle konkurencji
  • Generuj wartościowe leady i pozyskuj nowych klientów B2B
  • Popraw retencję i zaangażowanie aktualnych klientów biznesowych
  • Zwiększ skuteczność działań marketingowych oraz sprzedaż

Profesjonalni marketerzy B2B jako wsparcie twojego zespołu

Marketing B2B jest specyficzny i różny od działań na rynku konsumenckim. To długi cykl zakupowy i proces decyzyjny, w który zaangażowanych jest wielu decydentów. Pozyskanie i utrzymanie klientów biznesowych to kosztowny proces i trudne zadanie, nawet dla profesjonalnych marketerów. 

Pomagamy odpowiedzieć na te wyzwania. Analizujemy dane, tworzymy strategie i doradzamy działania marketingowe, które wspierają realizację celów biznesowych i strategicznych twojej firmy.

Marketing firm IT

Zbuduj silną markę i pozycję na rynku

Silna marka pomaga obniżyć koszty pozyskiwania nowych klientów B2B i ułatwia rekrutację najlepszych pracowników. Firmy z silną pozycją na rynku nie muszą konkurować ceną wobec czego osiągają wyższą sprzedaż oraz zyski.  

Doradzamy, jak stworzyć wyróżniającą się markę i spójną komunikację we wszystkich kanałach marketingowych oraz punktach styku z firmą. Pomagamy wzmocnić pozycję twojej firmy na tle konkurencji.

Marketing firm IT

Pozyskuj nowych klientów B2B

Doskonały produkt lub usługa nie wystarczą do pozyskania klientów  biznesowych. Rola marketingu polega na zidentyfikowaniu potrzeb klientów i odpowiadaniu na nie. To umiejętność dotarcia do komitetu zakupowego i komunikowania przewag, które odróżniają firmę od konkurencji. To zdolność budowy zaangażowania, niezależnie od kanału komunikacji czy urządzania. To doprowadzenie do sprzedaży. 

Pomagamy zidentyfikować grupy docelowe z największym potencjałem dla twojej firmy. Docieramy do decydentów a dzięki zrozumieniu ich wyzwań, lepiej odpowiadamy na ich oczekiwania na każdym etapie cyklu zakupowego. Generujemy wartościowe leady B2B i pozyskujemy nowych klientów biznesowych.

Popraw zaangażowanie i lojalność aktualnych klientów

Współcześni klienci nie są lojalni w stosunku do marek, które nie odpowiadają na ich potrzeby. Szukają wówczas alternatyw u konkurencji. Jak pokazują natomiast analizy, pozyskanie nowego klienta B2B jest niemal trzykrotnie droższe i bardziej czasochłonne niż utrzymanie aktualnego. 

Prowadzimy działania zorientowane na poprawę retencji i wzrost satysfakcji obecnych klientów firmy. Obniżamy koszty twoich działań marketingowych i konieczność poszukiwania coraz to nowych klientów, dzięki poprawie lojalność i Customer Experience (CX).

B2B marketing

Buduj trwałe relacje biznesowe

Choć marketing B2B to działania w segmencie biznesowym, po drugiej stronie zawsze stoi człowiek. Rola relacji i marketingu H2H (Human to Huaman) ma kluczowe znaczenie w biznesie. Zadowolony klient będzie współpracował dłużej z twoją firmą i prawdopodobnie poleci usługi kolejnym osobom. Jest on również w stanie więcej zapłacić za produkty lub rozwiązania. 

Pomagamy planować i wdrażać rozwiązania zorientowane na wzrost satysfakcji i budowę długotrwałych relacji biznesowych. Zamieniamy aktualnych klientów w adwokatów marki. Wspieramy pozyskiwaćnie nowych klientów B2B z  rekomendacji. 

Wybrane obszary wsparcia dla klientów B2B

audyt działań

Audyt działań i procesów

Planowanie strategiczne

Planowanie strategiczne

strategia marketingowa

Strategia digital marketingowa

budowa przewagi konkurencyjnej

Budowa marki

SEO i optymalizacja

Audyty SEO i optymalizacja

Analityka

Analityka

Content marketing

Content marketing

PPC i promocja płatna

PPC i promocja płatna

Automatyzacja marketingu

Automatyzacja marketingu

Generowanie leadów B2B

Generowanie leadów B2B

Optymalizacja konwersji

Optymalizacja konwersji

Ekspansja zagraniczna

Ekspansja międzynarodowa

Typy usług

W oparciu o twoje cele i wyzwania proponujemy optymalny model współpracy i zakres wsparcia.

konsulting digital

Konsulting

Opisz twoje wyzwania w obszarze marketingu B2B 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez DIGITALKOD CONSULTING. Mam świadomość, że bez mojej wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182) oraz że przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawiania. Zgody udzielam dobrowolnie.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez DIGITALKOD CONSULTING informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

DIGITALKOD CONSULTING